Біткоїн: властивості цифрового аналога золота

Нещодавно в CEO Club Ukraine відбулася онлайн-зустріч з Максом Кейдуном, СЕО криптобіржі HodlHodl. Ділимося тезами бесіди:

Біткоїн володіє всіма характеристиками золота

Схожість у тому, що їх неможливо підробити, легко витрачати, пропозиція обмежена (кількість біткоїнів ніколи не перевищить 21 мільйон), їх можна ділити.

Основні властивості біткоїнів:

1. їх складно конфіскувати, якщо вони в персональному гаманці, а не на біржі;

2. псевдоанонімність — вся процедура прозора, можна відстежити і подивитися, хто, як і куди відправляв біткоїн, але не можна дізнатися, хто саме стоїть за адресами відправки;

3. рідкісні — щочотири роки відбувається халвінг (зменшення винагороди за майнінг вдвічі), інфляція біткоїна передбачувана, а свого ліміту у 21 млн біткоїни досягнуть у 2141 році;

4. не потребують дозволів — транзакції не цензуровані, не вимагають пояснень, ніхто не знає, хто і кому відправив біткоїни;

5. не потрібні посередники, тільки гаманець і підключення до інтернету (Peer-to-Peer).

Суперечки в криптоспільноті з приводу того, чим вважати біткоїн — активом або засобом розрахунків, — тривають досі.


Читайте Нотатки CEO в Telegram

Майнінг — це бізнес, у який потрібно інвестувати

Вкладатися в біткоїни простіше і, можливо, навіть вигідніше. На противагу інвестування в майнінг, тобто самостійне добування біткоїнів — це часткова диверсифікація ваших активів і найчистіший і легальний спосіб заробити біткоїни, які ще ніде не були засвічені.

До інвестицій у криптопродукти необхідно відноситися так само, як і до звичайного бізнесу, де чітко видно цифри, результати і клієнтів, які користуються продуктом.

Stablecoin — це зручний шлюз і канал входу в криптовалюти, держави будуть далі розвивати цей напрям. Дуже великий потенціал мають stablecoins, що прив’язані до золота.

ICO (initial coin offering) — це аналог IPO

Ідея ІСО полягала в інвестиціях в майбутнє якогось проекту і отримання взамін монет цього проекту. Проблема була в тому, що коли люди отримували інвестиції, вони припиняли розвивати проект, бо отримували їх без будь-якої відповідальності перед інвесторами. Тому ідея провалилася.

Про загрози

Квантові комп’ютери — це загроза не тільки для біткоїнів і криптовалюти, але і для усіх фінансових систем.

З кожним днем ​​заборонити і атакувати мережу біткоїна стає усе складніше.


Приєднуйтеся до закритої facebook-групи управлінців