Чому варто зосереджуватися на сильних сторонах працівників

«Приємне життя це пити шампанське та їздити на Porsche. Втім це не повноцінне життя. Щоб жити повноцінним життям, варто щодня використовувати свої сильні сторони, які і творять справжнє щастя» 

Мартін Селіґман, американський психолог, автор теорії навченої безпорадності та один із засновників позитивної психології

Кожна людина має свою унікальну комбінацію сильних сторін (англ. signature strengths) — це ті риси характеру, які роблять нас тими, ким ми є; допомагають нам взаємодіяти зі світом і відчувати сенс від праці.

«Люди часто вважають, що сильна сторона — це те, що нам легко дається, — пояснює Ден Колінсон, експерт із позитивної психології. — Однак усе трохи складніше: ми можемо чудово виконати завдання, але воно вичерпує нашу енергію або здається нудним. Коли маємо багато енергії, то ми “в потоці” і блискуче виконуємо завдання — часто це є ознакою того, що сильна сторона активізувалась».

Люди влаштовані так, що зосереджуються лише на негативних сторонах і на тому, як їх змінити.

«Я не відстоюю думки, що нам слід просто ігнорувати слабкі місця та концентруватися лише на сильних, — каже Ден Колінсон. — Якщо шина вашого автомобіля проколена, ви її ремонтуєте. Однак якщо ви хочете дістатися до пункту призначення, то рекомендую вам також переконатися, що маєте достатньо пального, перевірити масло й обрати найкращий маршрут. Тобто нам слід приділяти більше часу своїм сильним сторонам та сильним сторонам наших колег, а не слабкостям».


Приєднуйтеся до закритої facebook-групи управлінців

Чому це важливо для бізнесу?

Згідно з дослідженнями Gallup, компанія показує кращі результати, якщо її культура ґрунтована на сильних сторонах. Наприклад, дані свідчать про зростання продажів з 10% до 19%, збільшення прибутку з 14% до 29%, зростання залученості клієнтів з 3% до 7% тощо.

Крім того, працівники, які стверджують, що застосовують сильні сторони на роботі, на 8% продуктивніші й на 15% рідше йдуть із компанії. Вони також частіше говорять, що їм подобається те, що вони роблять.

Більшість із нас проводить левову частку свого життя на роботі. Це означає, що якщо ви можете покращити своє професійне життя і професійне життя своїх працівників, то покращите своє життя загалом. І один із найкращих способів це зробити — щодня застосовувати свої сильні сторони.

Визначити свої сильні сторони можна за допомогою опитувальника Інституту характеру VIA або CliftonStrengths

Дізнатись більше: дослідження Інституту характеру VIA


Читайте Нотатки CEO в Telegram