Кредитний рейтинг України зріс на 2 позиції

Вперше за довгий час кредитний рейтинг України зріс. Відразу на 2 сходинки. Японське рейтингове агентство Rating and Investment Information (R&I) підвищило суверенний кредитний рейтинг України з “CCC+” до “B”. Це маленька перемога.

Хоч R&I не входить у трійку основних РА, цей сигнал з Японії варто розцінювати як першу ластівку по підвищенню привабливості українських активів для міжнародних інвесторів.

Наразі наш кредитний рейтинг є надзвичайно низьким. Дуже прикро, втім всі українські фінансові зобов’язання на інвестбанківському сленгу – «junk» чи «сміття». Зокрема, основні РА (Fitch, S&P та Moody’s) дають нам вкрай низькі рейтинги “B-“, “B-“ та “Caa1” відповідно. За останній рік вони не мінялися.

Новий рейтинг від японців теж «сміттєвий». До якісного чи мінімального інвестиційного рівня “BBB-“ нам підніматися ще на 5-6 сходинок. Не менше 3-4 років, якщо працювати як треба.

Що дасть вищий кредитний рейтинг України? Наша держава та українські компанії зможуть залучати кошти міжнародних інвесторів значно дешевше. Світові гроші сьогодні дуже дешеві для хороших позичальників. Деякі країни (наприклад, Німеччина та Данія) беруть позики під від‘ємний відсоток. Тобто, повертають менше, ніж узяли в кредит.