Не резюме, а історія лідерства. 5 порад для ефективного CV

Cоціальні мережі дозволяють показати себе досить різносторонньо, проте вони не замінюють собою документа, в якому чітко відображені кар’єрні досягнення і потенціал, – резюме. Проте найкращі резюме – це не довгі списки виконаних завдань, а демонстрація того, яким керівником є кандидат. Ось кілька порад, які допоможуть вам розповісти про себе. Підготовлено на основі матеріалу Джейсона Баумгартена, консультанта Spencer Stuart.

1.  Не просто оновлюйте, а переписуйте

Оновлюючи своє резюме, люди здебільшого просто додають усе, що вони зробили з моменту останнього збереження документа. Натомість варто почати заново і записати все важливе, що можете згадати: завдання, які було складно виконати, які вплинули на вас чи визначили вас як лідера. Це не просто ваше нове резюме — це відправна точка.

2.  Дотримуйтесь «принципу Золотоволоски»

Золотоволоска — це англійський варіант дівчинки з казки «Три ведмеді», яка з трьох варіантів завжди вибирала той, що посередині, оптимальний. Суть принципу в тому, що найкращим є баланс простого і складного.

Відображення у резюме оптимальної кількості інформації (не забагато і не замало деталей) щодо професійного досвіду може стати справжнім викликом, особливо для висококваліфікованих керівників. Проте ваша мета — передати не лише свій досвід, але й описати потенціал для досягнення успіху на новій посаді. Для цього можна скористатись такою матрицею:

❶ Виділіть найбільш значущі і важливі навички та досягнення, а потім додайте всі інші. Пам’ятайте, що рекрутери насамперед намагаються визначити, чи ви можете виконувати певну роботу, і лише потім з’ясовують, чи ви людина з унікальними вміннями та лідерськими навичками. Можливо, ви виграли олімпійську медаль, що свідчить про вашу цілеспрямованість і силу духу, але без відповідного досвіду ця медаль не допоможе вам отримати керівну посаду. 


Читайте Нотатки CEO в Telegram

❷ Збалансуйте співвідношення своїх вражаючих умінь із тими, які найбільш актуальні для тієї посади, яку ви хочете обійняти. Опишіть детально масштаб завдань і показники успіху на попередній роботі, які свідчать про наявність у вас необхідних навичок і знань для нової роботи.

3.  Уточнюйте

Описуючи завдання, які ви виконували, і результати, яких досягли, давайте відповіді на запитання «що?» (що саме ви для цього робили) і «як?» (як вам це вдалось?). Порівняйте:

Реструктуризува(в)/(ла) борг компанії, тому що баланс надмірно залежав від позикових коштів.

і

Реструктуризува(в)/(ла) борг компанії, щоб забезпечити умови для завершення трансформації виробництва; забезпечи(в)/(ла) довгострокову вартість капіталу, тому що баланс надмірно залежав від позикових коштів. Тісно співпрацюва(в)/(ла) з радою директорів і фінансовою групою для розробки плану дій і згуртува(в)/(ла) зацікавлені сторони навколо найбільш вдалого варіанту.

4.  Не думайте, що люди знають, що ви маєте на увазі

Часто люди, які готують резюме, припускають, що інші зрозуміють технічні або специфічні для компанії терміни. Терміни або професійний жаргон, які не є загальноприйнятими, можуть заплутати. Тому корисним буде додати дуже короткий опис компанії, її структури власності й основних обов’язків на посаді, бо функції, наприклад, CFO і CMO у різних компаніях можуть відрізнятись. 


Приєднуйтеся до закритої facebook-групи управлінців

5.  Хто ви взагалі?

Зазвичай, коли починаємо свою кар’єру, то додаємо у резюме багато досягнень не з професійної сфери. Згодом, аби втиснути все на одну сторінку і виглядати більш професійно, ми їх видаляємо. Якщо почуваєтесь комфортно, розповідаючи більше про те, хто ви є і що вас мотивує, будь ласка, робіть це. Особливо під час першої розмови ваші історії можуть «зламати лід» і розповісти про те, хто ви є. Як уже йшлося вище, виграш олімпійської медалі не принесе вам кар’єрного золота, але, безсумнівно, допоможе людям краще зрозуміти вас як особистість.

Бліц. Do’s and dont’s. 

Не пишіть довгого супровідного листа. Краще напишіть короткий вступ до резюме або підготуйте невеликий супровідний лист — стислий, конкретний і фактичний, а не довге філософське оповідання.

Додайте короткий і чіткий вступний абзац у резюме: яка ваша кар’єрна ціль, вкажіть бажану посаду.

Не зменшуйте розмір шрифту, щоб розмістити всю інформацію на одній сторінці. Якщо те, що ви пишете, є значущим, актуальним і розповідає історію, додайте сторінку… або дві!

Описуйте детальніше той досвід, що є найбільш важливим. Опис обов’язків і досягнень на посаді, яку ви займали упродовж 12 років, має бути довший за опис посади, яку ви займали 12 місяців.

Використовуйте ключові слова галузі. Якщо ви шукаєте технічну керівну посаду, додайте терміни, які виявить автоматична система перевірки чи той, хто шукає спеціаліста зі специфічним досвідом (наприклад, електронна комерція). 

І на завершення

Багато людей не усвідомлює, що процес оновлення їхніх резюме може бути таким же цінним, як і кінцевий продукт. Рідко маємо час, щоб провести «інвентаризацію» своєї кар’єри. Оновлення вашого резюме дає можливість осмислити те, що ви дізналися і чого досягли — і, найголовніше, те, що робить вашу історію лідерства унікальною.