США і Китай продовжують битву тарифів

Початок ділового сезону збігся з введенням з 1 вересня тарифів в розмірі 15% з боку США на продукцію імпорту з Китаю на суму $ 112 млрд. Введення тарифів також збіглося з вихідним у США, де сьогодні відзначають День праці, тож ринки закриті і відреагують на новини вже у вівторок.

Зараз більш ніж 2/3 споживчих товарів, що імпортуються з Китаю, обкладаються додатковими тарифами. Це фактично означає більше податків і подорожчання товарів для звичайних американців. Після підняття тарифів 87% текстилю, 52% всієї взуттєвої продукції стали предметом оподаткування з боку США. Останні два тижні на ринок надходило багато інформації від галузевих організацій з проханням не вводити тарифи. Трамп також анонсував, що з 1 жовтня можуть бути підняті тарифи з 25% до 30% на окремі групи товарів на суму $ 250 млрд.

Другий раунд введення тарифів вступить в силу з 15 грудня. Будуть підняті тарифи на 15% на продукцію, що імпортується з Китаю, на суму $ 160 млрд.

За підрахунками аналітиків, новий раунд тарифів зменшить зростання реального ВВП на 0,3%. Варто нагадати, що нові тарифи найбільше вдарять по звичайних споживачах, оскільки безпосередньо зачіпають такі групи товари як взуття, текстиль, електроніка, ігрові панелі та інше.

Китай зі свого боку ввів з 1 вересня 10% тарифи на суму $ 75 млрд на свинину, курку, агропродукцію. Із середини грудня тарифи поширяться також і на скраплений газ, нафту, пшеницю, бавовну і автомобілі. Після вступу в силу тарифів у грудні рівень мит на авто буде вищим 50%. Це сильно вдарить по Ford і CAT, але буде на руку німецьким виробникам, таким як BMW і Daimler.

Деякі експерти пишуть, що США вже використали всі свої механізми тиску, Китай же тільки почав і має потенціал набагато сильніший, ніж США. Подивимося, як чергова хвиля неприязні двох країн вплине на світову економіку.

Executives Club — спільнота топ-менеджерів.
Дізнатися більше