Українські топи одержують в 12 разів більше фахівців середньої ланки

В Україні зберігається величезний розрив між тим, скільки отримують топи, і скільки заробляють фахівці середньої ланки. І цим вітчизняна ситуація відрізняється від картини в розвинених економіках світу. Про це пише журнал НВ в статті «Грошей багато не буває».

Як свідчать дані консалтингової компанії Korn Ferry, зростання зарплат в Україні в 2015-2019 роках торкнулося в більшій мірі співробітників вищої ланки.

Так, з 2015-го на 80% зросли річні оклади гендиректорів в сфері виробництва товарів народного споживання (FMCG): з $ 40 тис. до $ 72 тис. Топи банків стали отримувати на 62% більше: замість $ 51 тис. — $ 82,6 тис. на рік. Гендиректори в торговельному роздробі за підсумками 12 місяців отримують не $ 37 тис., а трохи більше $ 53 тис. (+44%). На 36% зросли річні оклади керівників в сфері виробництва (з $ 44 тис. до $ 60 тис.).

При цьому українські зарплати перших осіб компаній в 12 разів вищі за доходи фахівців середнього рівня. В Європі цей розрив, як правило, не більше ніж в 3-4 рази, розповіла Олена Меньшикова, комерційний директор Korn Ferry у Східній Європі, країнах Балтії та на Балканах.

Вітчизняні топи досить близько підібралися до своїх колег з країн Європи, уточнює Меньшикова. «Різниця в зарплатах у вітчизняних і європейських перших осіб компаній не така велика — всього 30-40%. Притому що рівень життя у нас набагато нижчий», — розповіла вона.

А ось низові фахівці в Україні за рівнем доходів сильно відстають від сусідів по континенту того ж рівня кваліфікації. «Чим нижча посада, тим більший розрив», — констатує Меньшикова.

В цілому, з 2015 року сумарний зарплатний фонд українських компаній приростав на 15% в рік. Зарплати в Україні і надалі продовжать своє зростання, на радість найманих працівників, впевнена Меньшикова. За її оцінками, в наступному році середній розмір окладу в країні знову, як і в 2019, збільшиться на 15%.