Три перші кроки новопризначеного СЕО

На зустрічі Executives Club з Михайлом Меркуловим, екс-головою правління Arricano, обговорили кар’єрний шлях від рядового менеджера до СЕО, побудову сильної команди особистостей та успішну зміну сфери професійної діяльності. Отже, ось три основних кроки, які новопризначений СЕО має зробити якомога швидше.

Показати результати

На початковому етапі у нового керівника є індульгенція ставити «дурні» питання та вдавати з себе «інопланетянина», котрий ще не розуміє, чому компанія недостатньо ефективна.

Проте при зміні сфери діяльності треба швидко вчитися, бо ефект новизни зникає за місяць-два. Тож потрібно дуже швидко змінити бізнес-процеси, людей і продемонструвати позитивні зміни вже в перший місяць.

Продемонструвати неординарність мислення

Потрібно продемонструвати всім, що ти ефективний: співробітникам в першу чергу, борду і акціонерам.

Корисно завжди мати свою незалежну думку, котра в ідеалі суперечить загальноприйнятій. Новий керівник — це «прибулець», якого покликали все поліпшити. Треба діяти сміливо та нестандартно.

Заручитись підтримкою

Необхідно одразу оцінити людей, котрі будуть у підпорядкуванні — чи можна з ними змінити компанію на краще, чи не потоплять вони ініціативи у рутині. Якщо співробітники ставляться до нововведень без ентузіазму, нічого хорошого з ними не зробиш.

Важливо, щоб відносини з бордом були хороші. Це забезпечить інвестиції, хороші емоції та постійний розвиток. Всі борди цінують у СЕО результативність та впевнене досягнення цілей.

Executives Club — спільнота топ-менеджерів. 
Дізнатися більше