Як читати по дві книги щотижня

дві книги щотижня

Більшість людей не задоволені кількістю прочитаного. Втім, читаючи близько 10 годин на тиждень, цілком реально опанувати 100 книг на рік.

Наводимо декілька порад для швидкого та регулярного читання від Даріуса Фору — публіциста, письменника, підприємця. Адаптований переклад.

Купуйте книги гуртом

Читання може бути дорогою звичкою. Тому варто сприймати книги, як інвестиції — що більше книг у вас вдома, тим більшим буде ROI. Купувати книги оптом — це стратегія. Ідея проста: якщо у вас більше книг, ви маєте більше варіантів і прочитаєте більше.

A(always) B(be) R(reading)

Ви, напевно, чули вислів «ABC — Always Be Closing», яким керуються багато продавців і підприємців. А ви візьміть собі за гасло «Always Be Reading» — виділіть принаймні годину на читання в будні, у вихідні й святкові дні можна більше. Читайте у будь-який вільний момент чи час очікування. Поки інші гортають Twitter або перевіряють Instagram, читайте.

Не змушуйте себе

Не читайте з почуття обов’язку і не змушуйте себе читати те, що вам нецікаво, не витрачайте на це час. Можливо, це не ваша книга або ви на іншій хвилі, і навіть бестселер може видатись вам нудним. Натомість підберіть щось, що вас дійсно хвилює: почніть шукати книги, пов’язані з вашою професією, хобі чи інтересами, або написані людьми, якими ви захоплюєтесь.

Читайте декілька книг одночасно 

Деякі люди вважають за краще прочитати одну книжку від початку до кінця, а потім переходити до нової, але немає жодного правила, що треба робити саме так. Ви можете прочитати більше, якщо матимете декілька книжок під різний настрій і для різних потреб упродовж одного періоду. Наприклад, якщо ви протягом робочого тижня читаєте напружений трилер чи навчальну літературу, то вам, можливо, захочеться відпочити в неділю вранці за допомогою легшої історії.


Приєднуйтеся до закритої facebook-групи управлінців

Зберігайте те, що прочитали

Легко читати швидко, а потім так само швидко забувати все прочитане. Читання — це вкладення часу та грошей, яке окупиться тільки якщо ви можете використати те, що прочитали.

Ось декілька порад, як зберегти інформацію, яку ви поглинаєте зі своїх книг:

❶ Робіть помітки на полях і виділяйте важливі рядки. 

❷ На сторінках, які хочете запам’ятати, закладайте верхній чи нижній кут. Якщо читаєте у цифровому форматі, тоді фотографуйте цікаві сторінки і зберігайте їх окремо.

❸ Коли закінчите книгу, поверніться до позначених сторінок / прогляньте свої нотатки.

❹ Запишіть своїми словами те, про що йдеться у книзі, або які поради дає автор.

❺ Зафіксуйте собі цитати, які видаються вам найважливішими.

Читайте також: Яку літературу читати лідерові й керівникові