Зустріч з президентом інвестгрупи «Універ» Тарасом Козаком

На зустрічі у форматі Q&A з Тарасом Козаком, засновником та президентом інвестгрупи «УНIВЕР», обговорювали питання особистих фінансів та інвестування.

Перш за все обмінялися роздумами щодо курсу гривні. Думки одноклубників розділилися — були озвучені прогнози від 24 до 28-29 грн за $, а зміни пов’язували із законом про землю та ціною нафти. Пан Тарас також поділився прогнозом своєї інвестгрупи: середньорічний 25 грн і 25,5 грн на кінець року.

Нижче — ще кілька тез цієї бесіди:

▪️ Найгірший курс зазвичай є на кінець року, а найкращі позиції — навесні. Проте у 2019 році така сезонність порушена.

▪️ Основним чинником зростання гривні наприкінці 2019 року стали зростаючі перекази заробітчан, котрі «повернули на Батьківщину» понад $12 млрд.

▪️ Правило № 1 для інвестицій — це диверсифікація активів. Найперше — диверсифікація у валюті. А ще — у видах активів, строках, країнах тощо.

▪️ Варто більше придивлятися до національної валюти. Чому? По-перше, найбільше ми витрачаємо саме у гривні, а по-друге — в ній дохідність сьогодні найвища. Ніколи частка національної валюти не має бути нижчою за 30%. Головне, аби дохідність інструментів інвестування була вищою за інфляцію.

▪️ Сьогодні українські банки дуже незахищені. У них є гроші, але вони можуть кредитувати лише «надійних людей». Так само не захищені права інвесторів — правова система в цілому дуже погана для бізнесу.

▪️ Куди можна інвестувати в Україні? Або в ОВДП, або в бізнес. Власний бізнес є найкращим інструментом, за виключенням стратегії диверсифікації — вкладати всі гроші у свій бізнес не можна, бо форс-мажорні чинники можуть знищити його вщент.

▪️ Окрім вкладів у нерухомість або бізнес, потрібен ще якийсь інструмент для інвестування. Варіантом є інвестування закордон. Втім, з осені 2019 року це стало проблематично, бо через виявлені нюанси у законодавстві продаж цінних паперів за кордоном оподатковується вже не як інвестиційний дохід, а фактично маємо податок з обороту.

▪️ Інвестувати через офшори — це складно та ненадійно. Рішенням можуть бути корпоративні інвестиційні фонди, котрі за законом не є платниками податку на прибуток.

Executives Club — спільнота топ-менеджерів. 
Дізнатися більше